MAKALELER

İngilizce Konuşma
Escada Kol Saatleri Bu Sitede Çok Ucuz : Modasaat.com
Dil kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Ana Sayfa
    


DİL KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?


Bir dil kursuna yazılmaya karar verdiniz ancak dil kursu seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir? Size yurt dışı ve yurt içi kurslar için birkaç dikkat edilmesi gereken konulardan bahsedelim. Eğer yurt dışında bir dil okuluna gitme düşünceniz varsa ilk önce, gideceğiniz şehir hangisi, ne kadar bir ücret vereceğim, kurs akredite mi, öğretmenleri yeterli bilgiye sahip mi, gideceğiniz şehirde nerede kalacaksınız, kalma imkânı kurs tarafından sağlanıyor mu, gibi soruların cevabını araştırmalısınız.

Özel dil okullarını düşünüyorsanız öncelikle derslik sayısının fazla öğrenci sayısının az olduğu okulları düşünmelisiniz. Böylelikle size olan ilgi artacaktır. Üniversite bünyesindeki dil okullarının en büyük avantajı kampüs olanaklarından yararlanabilmenizdir. Böylece hem sosyal olacak hem daha fazla motive olacak hem de dil öğreneceksiniz. Üniversite bünyesindeki bir okulu tercih edemiyorsanız eğer, üniversiteye bağlı özel okulları tercih etmeniz daha iyi eğitim almanız açısından önemlidir.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise, haftada kaç saat ders alacaksınız bu soruya cevap veriyor olmanız gerekmektedir. Bundan önce dil seviyenizi bilmeniz ve dil öğrenmek için ne kadar süreye ihtiyacınızın olması gerektiğini de saptamanız öğrenmeniz açısından oldukça önemlidir. Kurumun sizinle ne ölçüde ilgilendiği, öğretmen kalitesi ve geçmişi de çok önemlidir. Kurstan mezun olduktan sonra verilecek sertifikanın geçerliliği de önemli bir konudur.